Hakkımda

1970 Amasya da doğdum. İstanbul Üniversitesi Jeoloji mühendisliği bölümünden 1991 de  mezun oldum. Okul dan sonra İngilizce öğrenmek için 1 yıl hem İngilizce öğrenmenin yanında ülke kültürünü de yakından tanıma fırsatını buldum. 1 yıl sopnrasında Türkiye ye döndükten sonra  EMPA gibi elektronik sektörünün önce distribütör firmasında 5 yıl olmak üzere 8 yıl saha satış mühendisi ve ürün müdürü olarak çalıştım.

1999 da kariyerime ara verip İngilizcemi daha geliştirmek için İngilitere de 1 yıla yakın yaşadım. 2000 yılında geri döndükten sonra kariyerime kaldığım yerden devam edip bu arada satış pzarlamam alanında Yeditepe Üniversitesinde 2 yıl işletme yüksek lisansımı tamamladım.

2004-2009 arasında Japonca öğrenmek için kurs’a gittim, Japonya, Güney Kore ve Tayland da farklı sebeplerle seyahat ettim ve yaşadım. Bu sürede Japonya kültürnü yakından tanıma, dilimi geliştirme imkanı buldum. Tayland da bulunduğum zamanda ise masaj kurslarına devam edip ülkenin büyük bölümünü dolaştım.

Hayatım boyunca fırsat buldukça Türkiye yi dolaştım ve popüler turistik yerlerin dışında çok fazla gidilmeyen bölgeleri görmek de benim için iyi bir tecrübe ve bilgi birikimi oldu.

Seyahat sevgisi ve başka dil ve kültürlere ilgim beni turizm sektörüne girmeye teşvik etti. Son 5 yıldır treking grup ve klüplerde gönüllü rehberlik yapmam yeni işim için tecrübe başlangıcı oldu. Bunun yanında Kapadokya da ve Fethiye de bazı otellerde çalışırken de turizm sektöründe bilgi birikimimi arttırdım. 2010 yılında Turizm ve Kültür bakanlığınını açmış olduğu profesyonel rehberlik sınavını geçip eğitimi tamamladıktan sonra rehberlik lisansımı (kokart) aldım.

Akıcı seviye de İngilizce ve Japonca konuşuyorum. Hobilerim; Dalış, treking, seyahat ve arkadaşlarımla vakit geçirmek. Türkiyenin ve Dünyanın bir çok ülkesinden arkadaşlarımla birlikte olmayı seviyorum.

Rehber ve bir arkadaş olarak nerede olursak olalım keyifli vakit geçirmeyi söz verebilirim.
Gittiğim ülkeler : İngiltere (1.5 yıl yaşadım), Almanya, Fransa, İsviçre, İsveç, Yunanistan, Mısır, Fas, Tunus, Suriye, Dubai, Japonya (8 ay) , Kore, Tayland, Kamboçya, Burma, Meksika, Guetemala, USA, Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Malezya, Singapur, Endonezya, Filipinler, Tayvan, Hong Kong, Ürdün, İsrail, Portekiz, İspanya, Hollanda, İran, Tanzanya, Norveç, İtalya, Danimarka, Bahamalar, Virjin adaları

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanimadigin insanlar
Bütün kitaplari okumak, bütün hayatlari tanimak arzusuyla yanmalisin
Degismemelisin hiç bir seyle bir bardak su içmenin mutlulugunu
Fakat ne kadar sevinç varsa yasamak özlemiyle dolmalisin
Yasadiklarimdan ögrendigim bir sey var:
Yasadin mi büyük yasayacaksin, irmaklara,göge,bütün evrene karisircasina
Çünkü ömür dedigimiz sey, hayata sunulmus bir armagandir
Ve hayat, sunulmus bir armagandir insana
Ataol Behramoğlu